O mnie ...

 

 

Strona główna

Formy ochrony przyrody

Parki Krajobrazowe

Rezerwaty

Lasy

Ścieżki przyrodnicze

Flora powiatu sanockiego

Fauna powiatu sanockiego

Sanok

Pomniki przyrody

Szlaki turystyczne

Galeria

Linki

O autorze

  

Z wykształcenia jestem leśnikiem, (posiadam średnie i wyższe wykształcenie leśne).

W moim ukochanym mieście Sanoku, opiekuję się zielenią pracując jako Samodzielny Referent d/s zieleni miejskiej i edukacji ekologicznej w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Sanoka.

Jestem także przewodnikiem górskim beskidzkim kl. III. na obszar Beskidów Wschodnich oraz przewodnikiem na obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Posiadam także uprawnienia przewodnika Muzeum Historycznego w Sanoku.

Od lat zaangażowany jestem w społeczną pracę w Zarządzie Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku, gdzie już drugą kadencję pełnie funkcję wiceprezesa. Koordynując od 6 lat szereg projektów ogólnopolskich LOP poznałem wiele osób, z którymi łączy mnie pasja poznawania przyrody.

 

Uczestniczyłem w wielu projektach unijnych

Jestem członkiem następujących organizacji: Liga Ochrony Przyrody, Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych KARPATY, PTTK Oddział Ziemia Sanocka, Lokalna Organizacja Turystyczna BIESZCZADY.

 

Projekty:

Znam i Chronię: koordynowałem projekt na terenie województwa podkarpackiego, szkoliłem nauczycieli w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

„Ochrona Źródeł Wody”, „Święto Polskiej Niezapominajki”, „Chrońmy kasztanowce”, „Nie wypalajmy traw” -

Polskie Ogrody Ekologiczne

Zielone Karpaty

 

 

Strona ma ukazywać walory przyrodnicze województwa podkarpackiego, terenu po którym oprowadzam wycieczki. Wyspecjalizowałem się w prowadzeniu wycieczek przyrodniczych, gdzie główny nacisk

Przy prowadzeniu wycieczek po bieszczadzkich obwodnicach staram się również przekazać jak najwięcej swojej wiedzy o przyrodzie. Niejednokrotnie uczestniczyłem w pracach inwentaryzacyjnych dotyczących wprowadzania Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000

 Strona którą wykonałem jeszcze jako student w 2001  roku służyć ma pasjonatom przyrody ojczystej, którzy chcą zagłębić się w tajemnice Gór Słonnych

W miarę wolnego czasu postaram się

Projekt i wykonanie:

Piotr Kutiak